Az amerikai Emergency Safety Solutions szerint a közlekedés tempója már régen elszaladt az olyan szabályozások mellett, mint például, hogy másodpercenként hányszor kell felvillannia egy vészvillogónak.
Az autózás történetében csaknem hetven évvel ezelőtt jelent meg a vészvillogó fogalma. Ekkor jöttek rá ugyanis a fejlesztők, hogy valamilyen módon illik a környezetünkkel tudatni, ha nem csak parkolunk valahol, hanem bizony technikai vagy más okok miatt bajba kerültünk. Az irányjelzők együttes villogása pontosan megfelelt erre a célra, hiszen a jelzés értéke mellett a figyelemfelkeltő funkciót is ellátja, azaz észre vesz általa a többi közlekedő.
Csakhogy azóta annyira felgyorsult a közlekedés ritmusa, hogy a jelenlegi másodpercenként egy villogás közel sem elég figyelemfelkeltő az amerikai Emergency Safety Solutions szerint. Egy autópálya leállósávjában álló autó két villanása között ugyanis majdnem 40 métert tesz meg egy mai járgány a sebességkorlátozások betartása mellett, ha pedig még szabálytalanul esetleg gyorsan is hajt, akkor ennél természetesen jóval hosszabb a szóban forgó út.
A közlekedésbiztonsággal foglalkozó cég szerint a villanások gyorsításával még feltűnőbb a bajba került autós, azaz ha bevezetik az 5 Hz-es, azaz másodpercenként minimum 5 alkalommal felvillanó vészvillogókat, akkor sok leállósávon bekövetkező súlyos baleset elkerülhető lesz.
Az átállás ráadásul a mai főként LED-es megoldással működő irányjelzők esetében nem is igényel óriási előkészületeket, elég csupán a vezérlő szoftverében átírni a villanások mértékét szabályozó értékeket.