Menet közbeni játékot kínál az Audi

Ahogy az autóipar és a számítástechnika egyre nagyobb átfedésbe kerül, úgy jelennek meg sorra azok a lehetőségek a gépjárművekben, amikre korábban csak otthon vagy az irodában volt lehetőség. Most az Audi teszi lehetővé, hogy az utasok menet közben videojátékkal üssék el az időt.

Egyre több autógyártó igyekszik feldobni az utazás élményét, az Audi pedig most egy új szintre emeli az utastéri szórakoztatást. Az új AirConsole funkcióval a márka több modelljében is lehetőség nyílik videójátékok futtatására, akár menet közben is, a központi infotainment-kijelzőn vagy az első utas számára elérhető külön képernyőn.

Az AirConsole rendszert azok az Audik tudják használni, amelyek Android-alapú infotainmenttel rendelkeznek, így egyelőre az új A5, Q5, A6, A6 e-tron és Q6 e-tron modellek érintettek. A játékok vezérléséhez nincs szükség külön konzolra vagy kontrollerre: elég beolvasni egy QR-kódot, és a telefon máris irányítóként működik. Ráadásul, ha az autó el van látva az opciós első utas kijelzőjével, akkor a játék menet közben is folytatható, mivel egy dinamikus privát mód automatikusan elsötétíti a képernyőt a sofőr felé, így nem vonja el a figyelmét.

A kínálat egyelőre korlátozott, de így is találhatunk népszerű címeket, például a Who Wants to Be a Millionaire? (Legyen Ön is Milliomos!), egy sajátos Pictionary-változatot, vagy az Uno Car Party! nevű játékot. A platform asztali verziója már több mint 140 különböző címet kínál, köztük a globális sikert aratott Overcooked című konyhai kooperációs játékot is, ez azonban egyelőre nem elérhető az autós verzióban.

Az AirConsole jelenleg az Audi alkalmazásboltján keresztül érhető el, és a gyártó egyelőre nem közölte, mikor bővül a kompatibilis modellek köre. Az viszont biztos, hogy a játékos funkció a jövő autós élményének egy új dimenzióját nyitja meg, ahol a beltér nemcsak kényelmet, hanem aktív szórakozást is kínál.

A Tesla már korábban elindította ezt az irányt az autós játékplatformjaival, de az Audi megoldása azzal tűnik ki, hogy nem igényel külön hardvert, a mobiltelefon elég a játékhoz. Ugyanakkor ez is felveti a kérdést: vajon meddig lehet fokozni az autók digitális tartalmát úgy, hogy közben ne veszítsenek a megbízhatóságukból és biztonságukból? Az biztos, hogy az autók egyre inkább mobil szórakoztatóközpontokká válnak, legalábbis az utasok számára.