A DMC, azaz DeLorean Motor Company lényegében a „Vissza a jövőbe” filmek által lett ismert. A DMC-12 mára már kultikus klasszikusnak számít, az új generáció pedig igyekszik majd minden lehetséges módon megőrizni az örökséget. Kivétel a hajtáslánccal, mert az természetesen teljesen elektromos lesz.
Az elektromos átállás és a nyersanyaghiány egyaránt egyre feljebb nyomja az autók árát. A legtöbb gyártó szerint így már a városi kisautókat lehetetlen lesz eladni, így egyre többen engedik el ezen modellek kezét. Most az Audi is bejelentette, hogy nem lesz több A1 és Q2.
A Bentley vezérigazgatója nemrég bejelentette, hogy a márka elektromos átalakulása megkezdődött, a jövőben nem kevesebb mint öt darab villanyos modellre is számíthatnak a vásárlók. Az első hangtalan Bentley tesztelése ráadásul még idén elkezdődik.
A Mercedes a chiphiányból adódó hosszú várakozási idők miatt leállította Európában a G osztály forgalmazását. Most azonban olyan információk szivárogtak ki, miszerint csak a felszereltségi szinteket gondolják újra, majd nemsokára megint megindulhat a rendelések felvétele.
Aki jártas a számítógépes játékok világában, annak ismernie kell a Cyberpunk 2077-et is. Aki nem jártas, az pedig a botrányok miatt hallhatott róla. Most egy rajongó a játékban előforduló autók mintájára rakta össze a saját járgányát. Kilenc különböző autót tartalmaz a végeredmény!
Amerika a pereskedés hazája, legalábbis ott jóval könnyebb valós, vagy éppen vélt igényeket jogi úton érvényesíteni. Ezzel kell szembenéznie most a Mercedesnek is, miután egy GLE soft-close ajtaja levágta a tulajdonos ujjának egy részét.
A VW ID.BUZZ tanulmány szinten már megmutatta magát, most viszont közel állunk a szériagyártásra érett változat leleplezéséhez. Annyira, hogy már ki is szivárogtak a villanyos kisbusz belsejéről készült képek.
Elektromos jövő blablablablablabla elektromos jövő blablablabla elektromos jövő blablablabla benzines sorhat turbó, hoppá, új dízelmotorcsalád hoppá! Azért nem estek át teljesen még a ló másik oldalára itt, az átmenetet tényleg annak gondolják, nem kivégzésnek. Lám, van még ilyen.
Lóerők tekintetében nem ad többet, mégis kihegyezettebb fegyver lett a Toyota Yaris új csúcsváltozata, a 2022-es GRMN kivitel. Csupán 500 példányt hoznak össze belőle a japánok.